72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > کارگاه آموزشی خود مراقبتی در میاندوآب
صفحه اصلی | چهارشنبه ٠٢ آبان ١٣٩٧
جهت استفاده بهتر از سایت توصیه می شود از مرورگر فایرفاکس استفاده گردد......
اخبار > کارگاه آموزشی خود مراقبتی در میاندوآب


 

دراین کارگاه هشت روزه که در چهار گروه دو روزه باحضور روانشناسان و بهورزان مراکز تحت پوشش در سالن کنفرانس دانشکده پرستاری شهرستان میاندوآب برگزار شد،
ملیحه اشکانی کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان میاندوآب ضمن خیر مقدم به حاضرین در خصوص اهمیت خود مراقبتی در سلامت به‌ویژه سلامت روان صحبت کرد.
وی همچنین در خصوص اختلالات افسردگی، افسردگی پس از زایمان، اضطراب فراگیر، اجتماعی، اختلال وحشت‌زدگی توضیحاتی ارائه و شیوه‌های مقابله با آنها را توضیح داد
اشکانی نشانه‌های اختلالات وسواس فکری، دوقطبی و مشکلات مربوط به خواب را معرفی کرد و همچنین مسئله خودکشی را به‌عنوان یکی از معضلات مهم جامعه معرفی و راه‌های مقابله با آن را ارائه داد.
در این کارگاه، کارشناس مسئول واحد سلامت روان، مهارت‌های زندگی را معرفی و مهارت‌های ارتباطی، تاب‌آوری، مدیریت خشم، مدیریت استرس و حل تعارض را با ارائه تکنیک‌های متنوع توضیح دادند .
وی همچنین اصول کلی مهارت‌های فرزند پروری را مطرح کرده و توجه ویژه‌ای به آسیب‌های ناشی از تأثیرات منفی فضای مجازی بر شیوه رفتار کودکان و نوجوانان داشتند.
در پایان نیزدر خصوص خشونت خانگی و انواع آن و شیوه های مقابله با آن را ارائه و موضوع کودکان قربانی خشونت را با ارائه مثال‌های موردی توضیح دادند.
((خودمراقبتی یعنی مراقبت از خود، یعنی اینکه ما برای حفظ سلامت و شادابی خود، کارهای روزمره کوچکی انجام دهیم تا زندگی بهتر و سالم تری داشته باشیم))
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب

 خروج