72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > اولین جلسه خانه مشارکت مردم در سلامت در شبکه بهداشت ودرمان میاندوآب برگزار شد
صفحه اصلی | چهارشنبه ٠٢ آبان ١٣٩٧
جهت استفاده بهتر از سایت توصیه می شود از مرورگر فایرفاکس استفاده گردد......
اخبار > اولین جلسه خانه مشارکت مردم در سلامت در شبکه بهداشت ودرمان میاندوآب برگزار شد


 

به گزارش کریمی روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب در ابتدای این جلسه مدیر شبکه بهداشت و درمان ضمن خیر مقدم به حاضرین اظهار کرد: ضرورت ایجاد خانه مشارکت مردم در سلامت امری ضروری و حیاتی است چرا که بحث سلامت موضوعی عام المنفعه می باشد و همه دستگاه‌ها، نهادها، ارگانها، سازمانهای مردم نهاد و تمامی اقشار جامعه باید در راستای تحقق اهداف آن مشارکت داشته باشند.
دکتر سهراب حیدری ادامه داد: برای ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی همه ما باید احساس مسئولیت کنیم و در کنار هم برای اهداف آن تلاش نماییم به طوریکه که نارسایی ها را در این زمینه به حداقل ممکن برسانیم.
وی افزود: حضور سازمان های مردم نهاد در کنار ما(شبکه بهداشت و درمان میاندوآب)برای تحقق اهداف مربوطه یک فرصت ایده‌آل است که باید از این ظرفیت در جهت حفظ سلامت جامعه بهره ببریم.
مدیر شبکه بهداشت ودرمان میاندوآب با بیان اینکه مشارکت مردمی در همه امور قطعاً مفید و موثر است، گفت: ما به عنوان خدمتگزاران مردم در عرصه سلامت از هر اقدام و عملی که به سلامت جامعه ختم شود، حمایت خواهیم کرد.
وی نقش روابط عمومی را در این زمینه پررنگ دانست و افزود: استفاده از پتانسیل رسانه‌ها و فضای مجازی برای انتقال موضوعات و مفاهیم بهداشتی و درمانی به جامعه در حال حاضر یک فرصت و ظرفیت مثبت و سازنده است.
دکتر حیدری خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت و درمان آمادگی دارد که در کنار سازمان‌های مردم‌نهاد، به اقشار مختلف جامعه خصوصاً قشر زنان آموزش‌های مختص به آنان را ارائه نماید.
وی ادامه داد: کمک به مناطق محروم نیز یکی از عرصه‌هایی است که شبکه بهداشت و درمان و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند در آن با مشارکت یکدیگر فعالیت نمایند لذا در این راستا شبکه بهداشت و درمان میاندوآب برای چنین اقدامات خداپسندانه ای آمادگی کامل دارد.
در ادامه این جلسه نیز مهندس صفرپور معاونت اجتماعی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب ضمن خیرمقدم به حاضران به تبیین جایگاه خانه مشارکت مردم در سلامت و اهداف آن در جامعه اظهار کرد: خانه مشارکت مردم در سلامت با هدف تسهیل دستیابی به اهداف برنامه جامع سلامت شهرستان، ارتقاء دانش مردم و توانمندسازی آنان در ارتقای سلامت خود و محیط و همچنین استقرار یک نظام کارآمد در حوزه سلامت در جهت دسترسی آسان گروه های مردمی به ویژه گروه های آسیب پذیر و مشارکت آنان در تدوین، تشکیل می شوند.
دکتر غفاری رئیس مرکز بهداشت شهرستان میاندوآب نیز افزایش مقبولیت و بومی شدن برنامه های سلامت، افزایش توانمندی، دسترسی و پوشش خدمات برای مردم را از مهمترین دلایل برای لزوم مشارکت مردم در سلامت ذکر کرد و گفت: توانمندسازی مردم در ارتقاء سلامت از اولویت های این خانه مشارکت مردمی خواهد بود.
در ادامه نیز فخرالدین آذریان مدیر مالی شبکه بهداشت و درمان و رییس شورای اسلامی شهر میاندوآب ضمن تقدیر از اهتمام مسئولان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در راستای ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی به مردم، از آمادگی شهرداری و شورای شهر برای مشارکت در برنامه های سلامت محور در سطح شهر میاندوآب و تلاش برای تحقق اهداف و برنامه های خانه مشارکت مردم در سلامت خبر داد.
بهنام خامی مسئول گسترش شبکه بهداشت و درمان در حاشیه سخنان خود گفت: معتقدیم امروز موضوع سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است و این مهم نیز بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست؛ باید به گونه‌ای فرهنگسازی شود که هر فرد، دستگاه و یا نهاد دولتی و خصوصی به دنبال ارتقای سلامت کارکنان خود باشد.

کریمی-روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان میاندوآب
خروج