72
شبکه بهداشت و درمان میاندوآب - اخبار > کشف و ضبط پنیرهای غیر بهداشتی در میاندوآب
صفحه اصلی | شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧
جهت استفاده بهتر از سایت توصیه می شود از مرورگر فایرفاکس استفاده گردد......
اخبار > کشف و ضبط پنیرهای غیر بهداشتی در میاندوآب


 

براساس شکایت وارده در سامانه 190 مخصوص رسیدگی به شکایات مردمی وزارت بهداشت و همچنین بدنبال گزارشات مردمی مبنی بر تهیه و بسته بندی پنیرهای غیر بهداشتی و فاسد در خانه مسکونی در یکی مناطق شهرستان میاندوآب،کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت با اخذ حکم دادستانی و مجوز ورود به منزل با همکاری پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی و‌کارشناس حقوقی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب به محل مراجعه و کلیه پنیر ها و ابزار و دستگاه های کار مربوطه را توقیف و جمع آوری نموده و برای فرد متخلف پرونده تخلف بهداشتی تشکیل دادند.

مهندس مطلبی کارشناس بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت و درمان میاندوآب به روابط عمومی شبکه بهداشت گفت:شهروندان محترم در خرید و مصرف پنیرهای سنتی و محلی دقت داشته باشند و از خرید پنیرهای سنتی غیر مطمئن بویژه پنیرهای که در پیت های فلزی با پوشش درونی نایلونی تهیه و عرضه می گردد، خودداری نمایند چون لایه نایلونی با ایجاد شرایط بی هوازی به رشد و تکثیر نوعی میکروب بنام کلیستریدیوم بوتولینیوم کمک می‌کند که مسمومیت مهلک و کشنده بنام بوتولیسم ایجاد می‌کند که در سالهای اخیر موجب مرگ و میر در شهرستان های همجوار نیز شده است.

کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت ودرمان میاندوآب ادامه داد:پنیرهای سنتی کپه ای ( کوزه‌ای ) بعلت نفوذپذیر بودن کوزه و عدم ایجاد شرایط بی هوازی، مشکل بوتولیسم ندارند.
وی افزود:سامانه 190 مخصوص رسیدگی به شکایات بهداشتی وزارت بهداشت بصورت آنلاین و 24 ساعته آماده دریافت شکایات شهروندان محترم می باشد که بصورت آنی از طریق وزارت به معاونت بهداشت مرکز استان و مرکز بهداشت شهرستان اعلام می گردد و ظرف مدت 24 ساعت می بایست مورد رسیدگی قرار گیرد.
مهندس مطلبی خاطر نشان کرد:از اول سال 97 بیش از 50 مورد شکایت بهداشتی ثبت شده در سامانه 190 مربوط به شهرستان میاندوآب توسط بازرسان بهداشت محیط مورد رسیدگی قرار گرفته و نتایج و دستاورد های مطلوبی نیز حاصل شده است.
از شهروندان محترم در خواست می گردد با گزارشات صادقانه خود به سامانه 190 در خصوص مشکلات و تخلفات بهداشتی اعم از بهداشت مواد غذایی - بهداشت آب آشامیدنی - شرایط بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و همچنین هر اقدامی که تهدید علیه سلامت عمومی محسوب می‌شود، ما را در ارائه بهتر خدمات و جلوگیری از تخلفات بهداشتی یاری نمایند.
کریمی - روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میاندوآب


خروج